SYSTEMY ALARMOWE
Jesteśmy instalatorami produktów marki : ROPAM, SATEL, FIBARO, JABLOTRON, ROGER, SOMFY. Wykonaliśmy kilkadziesiąt montaży różnych produktów w/w marek zabezpieczając małe i średnie domy; małe i duże firmy przed niekorzystnymi działaniami osób trzecich. Dzisiejsze systemy alarmowe oprócz typowej funkcji alarmu posiadają szereg innych funkcji. Poniżej przedstawiamy wybrane przykłady zleceń (rozwiązań) naszych klientów, które dla nich zrealizowaliśmy wykorzystując centrale alarmowe:
1. Zdalne sterowanie oświetleniem – nasi klienci wracając późną porą do domu za pomocą sms lub dedykowanej aplikacji mogą zapalać sobie wybrane punkty świetlne.
2. Otwieranie bramy garażowej i wjazdowej za pomocą telefonu – kilkoro z naszych klientów strasznie męczyło wieczne szukanie po torebkach i wypchanych kieszeniach od spodni pilotów do bram – umożliwiliśmy im za pomocą smsa lub dedykowanej aplikacji zainstalowanej w telefonie otwieranie bram – telefon przecież zawsze noszą przy sobie.
3. „Rozświetlone odstraszanie intruza” – jedni z naszych klientów wybudowali swój wymarzony dom z dala od zgiełku – na uboczu z dala od innych zabudowań. Z uwagi na swoją lokalizację zlecili nam wykonanie systemu alarmowego, który wraz z załączeniem sygnału alarmowego i powiadomieniem zainteresowanych osób cyklicznie zapala i gasi oświetlenie na ich posesji. Rozwiązanie to sprawiło, że widać ich w promieniu kilkuset metrów – nikt nie przejdzie obojętnie.
4. Powiadomienie o spadku temperatury i wilgotności – realizowaliśmy zlecenia, które powiadamiały smsem naszych klientów o spadku temperatury poniżej określonego parametru, a jeden z naszych klientów dbał o utrzymanie wilgotności w domu, więc zlecił nam wykonanie kontroli wilgotności i powiadomienie o jej spadku (posiadał całe wnętrze domu wykonane w drewnie – nie chciał, żeby mu parkiety, schody, boazerie wyschły i pękały).
5. Domykanie bramy garażowej i wjazdowej – realizowaliśmy system alarmowy, który o określonej porze sprawdzał czy bramy wjazdowe są pozamykane. Ustawiliśmy samoczynne domykanie bram (oczywiście po wcześniejszym upewnieniu się, że w świetle bramy nic nie stoi).
6. Automatyczne sterowanie pompką cyrkulacyjną (CWU)- kilkukrotnie wykonywaliśmy systemy alarmowe z automatyką domu, które załączały pracę pompki cyrkulacyjnej (na parę minut) po wykryciu ruchu lub otwarciu drzwi w łazience – rozwiązanie to nie wymagało zakupu dodatkowego sterownika (tygodniówki) do kontroli pracy pompy cyrkulacyjnej i zastanawianiu się w jakich godzinach ją załączać.
7. Sygnalizacja długiego otwarcia drzwi – jedne z naszych klientów zdenerwowany ciągłym sprawdzaniem w zimie, czy dzieci zamknęły za sobą drzwi do garażu (garaż miał nieogrzewany i przewietrzany grawitacyjnie, a w pozostałej części domu posiadał rekuperację – którą też mu instalowaliśmy) po pierwszej zimie poprosił o wykonanie powiadamiania o długim otwarciu drzwi – przychodzi mu sms, gdy drzwi są otwarte 15 minut.
8. Kod przymusu – bardzo często konfigurujemy tak system alarmowy, że przy rozbrojeniu specjalnym kodem zostaje po cichu powiadomiony określony nr telefonu.
9. Zdalne wyłączenie zasilania – umożliwiliśmy jednej z naszych klientek ewentualność wyłączenia przy użyciu aplikacji zasilania swojego domu (oprócz lodówki, ogrzewania, systemu alarmowego, monitoringu…) – już nie zastanawia się, czy wyłączyła piekarnik i żelazko. Dodatkowo przy wyjściu z domu zainstalowaliśmy jej mały czerwony przycisk, którym może realizować tę samą funkcję.
10. Wyłączenie / załączenie oświetlenia podczas zbrojenia/ rozbrajania alarmu – jeden z naszych klientów budując drugi dom w swoim życiu zażyczył sobie automatyczne wyłączanie oświetlenia w całym domu przy zbrojeniu alarmu i powrót w drugą stronę przy jego rozbrajaniu.
11. Symulacja obecności – wykonaliśmy zlecenie automatyki dla naszych często podróżujących klientów, które załączało losowo oświetlenie podczas ich nieobecności.
12. Automatyczne zbrojenie alarmu – dla jednych z naszych klientów skonfigurowaliśmy system alarmowy, który codziennie pomiędzy godziną 22.00 a 6.00 samoczynnie uzbraja czuwanie w strefie nocnej, chyba że zostaje wykryty ruch w określonej strefie (salon, kuchnia, przedpokoje) – wtedy kolejna próba zostaje podjęta za 30 minut.
13. Sterowanie roletami elektrycznymi za pomocą centrali alarmowej z manipulatorów – bez zakupu dodatkowych sterowników zrealizowaliśmy sterowanie roletami zewnętrznymi (pojedynczo i grupowo), nasi klienci posiadają teraz możliwość sterowania roletami za pomocą manipulatorów alarmowych, sms i aplikacji, a dodatkowo rolety te samoczynnie opuszczają się 60 minut po pełnym uzbrojeniu alarmu.
14. Sterowanie centralą wentylacyjną – nie inwestując w dodatkowe sterowniki (panele naścienne) umożliwiliśmy naszym klientom sterowanie 1,2 lub 3 biegiem rekuperacji (na 3 sposoby: sms, aplikacją, z manipulatorów alarmowych) , a dodatkowo jesteśmy w stanie tak wykonać instalację rekuperacji (wykorzystując centralę alarmową), że biorąc prysznic lub dużo gotując nasza centrala rekuperacji sama dostosuje bieg pracy.
15. Sterowanie oświetleniem oraz roletami po zmierzchu – wykonaliśmy instalację, która opuszcza po zmroku rolety i zaświeca na 2 godziny światło przed domem.
16. Automatyczne zamknięcie wody – bardzo często nasi klienci decydują się na zabezpieczenie antyzalaniowe – nie jednokrotnie instalowaliśmy czujniki antyzalaniowe, które powodowały zamknięcie głównego zaworu po wykryciu wypływu wody w łazienkach lub kuchni. Dodatkowo ostatnio często tak konfigurujemy system, że po pełnym uzbrojeniu alarmu zawór główny wody zostaje automatycznie zamknięty.
17. Zdalne sterowanie ogrzewaniem – realizowaliśmy projekty możliwości zdalnego sterowania ogrzewaniem – wykorzystywaliśmy dedykowane systemy sterowania, choć kilkakrotnie do tego celu wykorzystywaliśmy centrale alarmową – nasi klienci mogą obniżać temperaturę w swoich domach wyjeżdżając na dłużej, a wracając wchodzą do ciepłego domu…Wbrew różnym opiniom możliwość sterowania ogrzewaniem to nie bajer – a spora oszczędność – przekonało się o tym wielu klientów.
18. Czasowe sterowanie podlewaniem lub podlewanie po wykryciu spadku wilgoci –realizowaliśmy załączanie podlewania ogrodu o określonej porze dnia lub po wykryciu spadku wilgoci.
19. Różne tryby załączania oświetlenia – zrealizowaliśmy projekty załączania oświetlenia w sposób standardowy, za pomocą czujników ruchu i zmierzchu, przy wykorzystaniu czujek alarmowych, napędów bramowych do bram wjazdowych i garażowych, mieszanych trybów pracy (np. możliwość załączenia jednym włącznikiem oświetlenia w trybie ciągłym, w trybie wyzwalanym czujnikiem ruchu lub wyłączając pracę całkowicie), sterowanych logiką (np. jak wydarzy się sekwencja zdarzeń A i potem B to po upływie czasu zapala się światło,) itd.
Interesuje cię, któreś z tych rozwiązań, ale zastanawiasz się ile to mogło naszych klientów kosztować i ile dodatkowych urządzeń trzeba było dokupić?
W nowoczesnym budownictwie większość z tych urządzeń niemal każdy będzie posiadać. Przecież robi się instalację elektryczną, instalujesz rekuperator, sterowanie ogrzewaniem, wideodomofon, alarm, monitoring, instalację internetową … Wystarczy odpowiednio przemyśleć swoje instalacje, dobrać odpowiedni sprzęt i nie ponosząc dodatkowych kosztów zSYNCHROnizować swój DOM.
Wykonałeś już swój instalacje i myślisz, że jest już za późno żeby to zrealizować bo trzeba będzie kuć w ścianach i rozprowadzać przewody – nie koniecznie tak musi być – zdarzało się, że wykonywaliśmy naszym klientom zlecenia w wykończonych domach wykorzystując istniejącą infrastrukturę, komunikację zdalną (bezprzewodową) lub przewodową wykorzystując komunikację po kablach sieci 230 V.